Komunikaty

Szkoły z województwa małopolskiego razem z Fundacją Orange zatroszczą się o dzieci w cyfrowym świecie

280 szkół w całej Polsce w tym 24 z województwa małopolskiego od września będzie realizować bezpłatne programy edukacyjne MegaMisja i #SuperKoderzy, prowadzone przez Fundację Orange. Zostały one wyłonione spośród ponad 1100 zgłoszeń. Uczniowie z klas 1-3, uczestnicząc w MegaMisji dowiedzą się jak bezpiecznie i twórczo korzystać z internetu, a z klas 4-8, w #SuperKoderach – poznają podstawy programowania oraz sprawdzą, jak dzięki technologii uczyć się w sposób kreatywny i angażujący. Programy pomogą także kształtować zdrowe nawyki cyfrowe u dzieci i młodzieży, często zaburzone przez edukację zdalną.

Nowy tomograf w Jeleniej Górze już działa

Nowy tomograf komputerowy w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej został uruchomiony i bada już pierwszych pacjentów. Tym samym jeleniogórska placówka jest na liście kilkunastu szpitali w całym kraju, w których znajduje się profesjonalny sprzęt medyczny z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Trwają rezerwacje na Restaurant Week. Oto debiutujące restauracje w Krakowie!

Trwają rezerwacje na wiosenną edycję Restaurant Week. Festiwal rozpocznie się 9 czerwca, ale warto wymarzony stolik zarezerwować już dziś. W Krakowie podczas festiwalu można odwiedzić 39 restauracji.

Bądź widoczny w Internecie. Oto sprawdzone sposoby

Widoczność w sieci jest bardzo ważna dla każdego przedsiębiorcy, dla którego liczy się szerokie docieranie do klientów. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, na zwiększenie widoczności Twojego biznesu w sieci. Omówimy je wszystkie, jednym z nich jest internetowy katalog firm, który sprawia, że na Twojej stronie pojawiają się osoby zainteresowane Twoimi usługami. Jak to działa?

Veolia Południe modernizuje i rozwija sieć ciepłowniczą w Trzebini

Veolia Południe, należąca do Grupy Veolia term, rozpoczęła w Trzebini bardzo ważny projekt z punktu widzenia likwidacji niskiej emisji na terenie gminy. Spółka rozbuduje infrastrukturę miejskiej sieci ciepłowniczej oraz utworzy nowe przyłącza pozwalające na włączenie do sieci budynków ogrzewanych do tej pory za pomocą indywidualnych pieców węglowych. Inwestycja jest współfinansowana przez NFOŚiGW i zostanie zakończona pod koniec 2022 roku.

Sojowy biznes – jak zacząć tworzyć małe cuda

Uwielbiasz świece zapachowe, a prace manualne to Twój konik? Dlaczego więc nie przełożyć tego na pomysł biznesowy? Wystarczy przemyślany biznesplan i odpowiednie procedury. Dzięki temu możesz w szybki sposób stworzyć własną, małą firmę, która z pewnością pomoże rozwinąć Twoje umiejętności. Sprawdź, jak uregulować formalności i stworzyć coś własnego!

Zmiany klimatu to problem nie tylko przyszłych pokoleń

W marcu tego roku Europejska Agencja Kosmiczna poinformowała, że lód na Grenlandii i Antarktyce topnieje 6-krotnie szybciej niż w latach 90. ubiegłego wieku, potwierdzając tym samym najmniej optymistyczny scenariusz klimatyczny. W przypadku Polski, w ostatnich latach częstotliwość występowania ekstremalnych zjawisk meteorologicznych i hydrologicznych, w tym susz, wyraźnie się nasiliła. Na przestrzeni ostatniej dekady tj. lat 2010 – 2019 susze miały miejsce dwukrotnie częściej niż w dekadach ubiegłych. Dla porównania, w poprzednim dwudziestoleciu (1989 – 2009) zdarzenia suszy o dużej intensywności i zasięgu notowano raz na 5 lat (lata: 1989, 1992, 2000, 2003). Negatywne skutki zmian klimatu obserwujemy już teraz, a zjawiska z nimi związane coraz częściej dotykają każdego z nas bezpośrednio, mimo że nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Niestety, scenariusze klimatyczne nie napawają optymizmem.

Zobacz, kogo wybrali internauci!

Głosowanie w ramach plebiscytu Fasada Roku 2020 dobiegło końca. Internauci przez 6 miesięcy oddali na kandydatów blisko 50 000 głosów. Najwięcej powodów do zadowolenia mają mieszkańcy Przebieczan k. Wieliczki, Krakowa, Rawicza, Warszawy i Wrocławia, bo to właśnie z tych miejscowości pochodzą realizacje odznaczone „Wyróżnieniem Internautów”.

Do jakiej kwoty szukamy mieszkań

Czy w rzeczywistości covidowej zmieniła się górna granica cen, do których poszukujemy mieszkań w poszczególnych lokalizacjach? W jakim stopniu ograniczenie w dostępie do kredytów wpłynęło na nasze możliwości nabywcze? Jak zmieniły się preferencje kupujących, jeśli chodzi o ceny? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

Chcesz pokazać firmę w Internecie? Zrób to teraz!