Komunikaty

W których inwestycjach kupujemy mieszkania pod wynajem wakacyjny i biznesowy

W jakich projektach mieszkania kupowane są inwestycyjnie pod wynajem wakacyjny, jako second home, czy pod wynajem biznesowy? Ile kosztują? Czy deweloperzy mają w planach kolejne, tego typu inwestycje? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

(Po)pandemiczne oddłużanie przedsiębiorców

Ubiegły rok był czasem próby dla wielu przedsiębiorców. Szczególnie z branż sparaliżowanych obostrzeniami, wśród których wymienić trzeba hotelarstwo, gastronomię, eventy, transport osobowy, kina i teatry. Należy również pamiętać, że wokoło tych poturbowanych firm znajdują się często dziesiątki innych, które stanowią zaplecze dostarczające dobra oraz usługi komplementarne. Dlatego też dotknięcie jednej branży sprawia, że kilka innych również cierpi poprzez spadek zleceń.

Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje? Bestsellerowy thriller epoki Instagrama!

Książka, na podstawie której Amazon Prime przygotuje serial z Nicole Kidman, w reżyserii Reed Morano trafia właśnie do rąk polskich czytelników. Pełna zaskakujących zwrotów akcji „Oszustka” Janelle Brown ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora. Premiera 14 lipca!

Aplikacja mobilna Kahoot!, która na całym świecie czyni naukę niesamowitą, startuje w Polsce

Oslo, Norwegia (15 czerwca 2021 r.) - Globalna platforma edukacyjna Kahoot! ogłosiła dzisiaj, że aplikacja mobilna Kahoot! pojawi się w języku polskim. Od czasu uruchomienia platformy Kahoot! skorzystało z niej przeszło 5 miliardów użytkowników z 200 krajów. Kahoot! zapewnia inspirujące doświadczenia edukacyjne uczniom na całym świecie – w klasie, w pracy i w domu.

Szkoły z województwa małopolskiego razem z Fundacją Orange zatroszczą się o dzieci w cyfrowym świecie

280 szkół w całej Polsce w tym 24 z województwa małopolskiego od września będzie realizować bezpłatne programy edukacyjne MegaMisja i #SuperKoderzy, prowadzone przez Fundację Orange. Zostały one wyłonione spośród ponad 1100 zgłoszeń. Uczniowie z klas 1-3, uczestnicząc w MegaMisji dowiedzą się jak bezpiecznie i twórczo korzystać z internetu, a z klas 4-8, w #SuperKoderach – poznają podstawy programowania oraz sprawdzą, jak dzięki technologii uczyć się w sposób kreatywny i angażujący. Programy pomogą także kształtować zdrowe nawyki cyfrowe u dzieci i młodzieży, często zaburzone przez edukację zdalną.

Nowy tomograf w Jeleniej Górze już działa

Nowy tomograf komputerowy w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej został uruchomiony i bada już pierwszych pacjentów. Tym samym jeleniogórska placówka jest na liście kilkunastu szpitali w całym kraju, w których znajduje się profesjonalny sprzęt medyczny z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Trwają rezerwacje na Restaurant Week. Oto debiutujące restauracje w Krakowie!

Trwają rezerwacje na wiosenną edycję Restaurant Week. Festiwal rozpocznie się 9 czerwca, ale warto wymarzony stolik zarezerwować już dziś. W Krakowie podczas festiwalu można odwiedzić 39 restauracji.

Bądź widoczny w Internecie. Oto sprawdzone sposoby

Widoczność w sieci jest bardzo ważna dla każdego przedsiębiorcy, dla którego liczy się szerokie docieranie do klientów. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, na zwiększenie widoczności Twojego biznesu w sieci. Omówimy je wszystkie, jednym z nich jest internetowy katalog firm, który sprawia, że na Twojej stronie pojawiają się osoby zainteresowane Twoimi usługami. Jak to działa?

Veolia Południe modernizuje i rozwija sieć ciepłowniczą w Trzebini

Veolia Południe, należąca do Grupy Veolia term, rozpoczęła w Trzebini bardzo ważny projekt z punktu widzenia likwidacji niskiej emisji na terenie gminy. Spółka rozbuduje infrastrukturę miejskiej sieci ciepłowniczej oraz utworzy nowe przyłącza pozwalające na włączenie do sieci budynków ogrzewanych do tej pory za pomocą indywidualnych pieców węglowych. Inwestycja jest współfinansowana przez NFOŚiGW i zostanie zakończona pod koniec 2022 roku.

Chcesz pokazać firmę w Internecie? Zrób to teraz!