Bezkompromisowo bezpieczne i ekologiczne e-hulajnogi TIER wjadą na ulice Tych

Tychy, 29.10.2021 r. – 100 w pełni neutralnych klimatycznie e-hulajnóg TIER, europejskiego lidera mikromobilności, wjedzie jutro na ulice Tych, by zmienić lokalną mobilność na dobre i wnieść zupełnie nową jakość oraz doświadczenia dla użytkowników.

E-hulajnogi premium

TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, pozwalające użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Ehulajnogi TIER różnią się znacząco od innych tego typu pojazdów dostępnych na rynku i zapewniają najlepsze doświadczenia z użytkowania. Wyróżniają się stabilną konstrukcją - szeroką podstawą, dużymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami - dzięki czemu jazda jest bezpieczna i przyjemna. Innowacyjna na tle rynku jest także zoptymalizowana logistyka zarządzania flotą TIER. Zastosowanie w hulajnogach wymiennych baterii pozwala na ich wymianę na miejscu, bez konieczności przewożenia do magazynu całych pojazdów.

Zrównoważony rozwój mobilności

Tychy to następny etap rozwoju TIER w Polsce i kolejne miasto, w którym od 30.10 dostępne będą w pełni neutralne klimatycznie ehulajnogi operatora. Strategia zrównoważonego rozwoju firmy doskonale wpisuje się w założenia miejskiego Programu Ochrony Środowiska Przed Hałasem oraz działania miasta i regionu w zakresie m.in. ochrony klimatu czy poprawy jakości powietrza. Dzięki przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu niecałych 3 lat pojawił się w 16 krajach w ponad 155 miastach.

- TIER pojawia się w Tychach, by wnieść zupełnie nową jakość w miejską mobilność. Wiemy, że Tychy od lat realizują gminny Program Ochrony Środowiska Przed Hałasem i niezmiernie cieszy nas, że wprowadzając w pełni neutralne klimatycznie pojazdy TIER, możemy stać się częścią pozytywnych zmian miejskich. Wyznajemy wspólne wartości i chcemy wspierać miasto w zrównoważonym rozwoju oraz ochronie klimatu i jakości powietrza. Jesteśmy przekonani, że ehulajnogi TIER szybko i na stałe wpiszą się w miejski krajobraz i będą dobrze służyć mieszkańcom, szczególnie na krótszych odcinkach. – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.

Jak zacząć jeździć TIER

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,50 zł. Najbardziej wymagający użytkownicy będą mogli w aplikacji wykupić pakiet bezpłatnych odblokowań e-hulajnóg na 30 dni za 9,99 zł.

Zmiana mobilności na dobre

W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Ma to wyraz w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji np. poprzez sadzenie drzew we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Poza działaniami proekologicznymi TIER podejmuje również zdecydowane i przełomowe przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko użytkowników ehulajnóg i innych uczestników ruchu, lecz także postrzegania branży przez opinię publiczną. Najbezpieczniejszy model e-hulajnogi, unikalny system wynagradzania za prawidłowe parkowanie, kampanie edukacyjne i warsztaty bezpiecznej jazdy to dopiero początek. Operator nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. TIER przypomina też o szacunku dla innych uczestników ruchu.

Pomyśl, zanim zostawisz

Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna "przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.

***

O TIER Mobility

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest zmiana mobilności na dobre. Udostępniając mieszkańcom szereg współużytkowanych, lekkich pojazdów elektrycznych, od ehulajnóg po erowery i eskutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence'a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 155 miastach w 16 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej słusznego i zrównoważonego rozwiązania w kwestii mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital, White Star Capital oraz polski fundusz inwestycyjny Market One Capital. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tier.app.


Drukuj  

Related Articles